Archiwum 2012/2013

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2012/2013

 • podajlape.jpg

  "Podaj łapę" jeszcze raz

  23 października wspólnie z uczniami zawieźliśmy zebraną przez dzieci z naszej szkoły karmę i inne podarunki do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej. 

  Kolejny już raz przyłączyliśmy się tym samym do akcji „Podaj łapę” organizowanej przez schronisko.
  Jej  celem jest pomoc bezdomnym zwierzętom.

  W wycieczce do schroniska brali udział wybrani uczniowie ze wszystkich klas, którzy wsparli naszą akcję. 

  mgr Sylwia Jabłońska
  mgr Alina Chałupniak-Bednarska
 • andrzejkowedisco.jpg

  Andrzejkowa dyskoteka

  W czwartek 29 listopada klasy IV-VI naszej szkoły hucznie obchodziły Andrzejki. Nasi didżeje Wiktoria Piwowarczyk, Sandra Matlak i Krystian Misiarz z klas szóstych zadbali, by na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy, więc wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty, a humory dopisywały.

 • ekoapel.jpg

  Apel ekologiczny pt.: "Rozprawa sądowa"

  W dniu  13 maja w naszej szkole odbył się apel ekologiczny pt.: Rozprawa sądowa”.

  Uczennice klasy VI a i VI b oraz dziewczynka z klasy IV b przygotowały szczególnie ważną tematykę poświęconą zagadnieniom ekologicznym, w innej formie niż dotychczas.
  Poszkodowany „ mieszkaniec małego miasteczka” wyrzucił do lasu zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Świadkowie mówili o niebezpiecznych skutkach tego działania zarówno dla środowiska jak i dla samego człowieka.

  Przypomniano 5 zasad prawidłowego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym. 

   

  mgr Sylwia Jabłońska

 • Awans do finału

  Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI b - Dorota Bożek zakwalifikowała się do finału XVIII Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez Wydziały Katechetyczne diecezji należących do województwa śląskiego.

  Na 48 możliwych punktów, zdobyła ich aż 40. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kwietniu podczas rozgrywki finałowej.

   
  mgr Jolanta Zuziak
 • jaselka2012.jpg

  Boże Narodzenie 2012

  W piątek 21 grudnia zawitał do naszej szkoły świąteczny nastrój. Wszystkie klasy wzięły udział w klasowych wigiliach, złożyły sobie życzenia, by chwilę później przeżyć radosną tajemnicę narodzenia Jezusa oglądając przygotowane przez klasę IV a jasełka.

  Było wspólne śpiewanie kolęd, życzenia od pani dyrektor i miłe muzyczne niespodzianki od koleżanek ze świetlicy i pań nauczycielek.

  mgr Magdalena Dereń, mgr Jolanta Zuziak
 • Konkurs

  Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego z Elementami Historii w dniu 8 listopada 2012 roku zakwalifikowała się uczennica klasy 6 b - Dorota Bożek.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • Aleksandra_Tomaszek.jpg

  Konkurs plastyczny

  Przedstawiamy prace uczennic klas IV-VI zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Moje bezpieczne wakacje 2012".

  Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników:)

   

  pedagog mgr Ewa Kozieł
 • zjazdy[1].jpg

  Koło turystyczne

  18 lutego turyści ze szkolnego koła "Super wędrowcy 10" wybrali się na zimową wyprawę na Dębowiec. Ciężko szło się wśród zasp śnieżnych,ale dzięki wytrwałości udało się dotrzeć na szczyt. Pomimo zmęczenia wszyscy byli bardzo szczęśliwi.

 • muzyka.jpg

  Niezwykła lekcja muzyki

  W środę 6 marca 2013 r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna.
  Prowadzący zajęcia muzycy, w ciekawy, aktywny sposób zaprezentowali uczniom różne instrumenty perkusyjne oraz historie ich powstania.
  Barwne, humorystyczne opowieści muzyków przeplatane były utworami muzycznymi, które wywoływały aplauz zgromadzonych uczniów.

  Audycja muzyczna wzbudziła wielkie zainteresowanie dzieci, które aktywnie reagowały na polecenia prowadzących, włączały się w grę na instrumentach, śpiew i wspólną zabawę.

   
  mgr Marzena Jackowska
 • czytelnicy.jpg

  Nowi czytelnicy

  W dniu 14 listopada nasi pierwszoklasiści zostali pasowani na czytelników. Uroczystość ta odbyła się w bibliotece szkolnej i została przygotowana przez bibliotekarkę – panią Agnieszkę Brach. Uświetnił ją występ dziewczynek z klasy 6a, które pięknie przebrane za wróżki, pszczółkę i królową – książkę wystąpiły w programie „ W krainie baśni”.

  Pierwszoklasiści z dużym zainteresowaniem oglądali przedstawienie, słuchali próśb książki o właściwe traktowanie, aktywnie odgadywali zagadki – tytuły baśni i doskonale się bawili.

 • nowy_rok.jpg

  Nowy rok czas zacząć

  „Witaj szkoło, witaj nasza dobra szkoło! Przyjmij nas radośnie, miło i wesoło!” - tymi słowami wesołej piosenki uczniowie klasy trzeciej przywitali rok szkolny 2012/2013.

  W nowy rok szkolny „wjechaliśmy” radosnym pociągiem powracającym z wakacyjnych podróży. Trzecioklasiści przygotowali program artystyczny, w którym wspominali piękne wakacyjne chwile, miejsca letnich wojaży.

  Były wiersze, piosenki i wakacyjny taniec w wykonaniu koła tanecznego. 

  Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów w nauce, a nauczycielom cierpliwości i sił. 

  opiekun mgr Marzena Jackowska

 • hrobacza4.jpg

  Nowy sezon rozpoczęty

  Turyści znów na szlaku!

  Ostatni dzień lata sprzyjał górskim wędrówkom.Trasa pierwszej wycieczki koła wiodła ze Straconki na Przegibek, a potem przez Gaiki i przełęcz " U Panienki" na Hrobaczą Łąkę.

  Kilka godzin marszu leśnymi ścieżkami, przepiękne widoki i wesołe towarzystwo pozwoliły wrócić myślami do wakacyjnych dni. Była to też okazja do odpoczynku po pierwszych tygodniach nauki.

  Przed nami nowy rok na beskidzkich szlakach!

 • plener.jpg

  Plener rysunkowy w Domu Tkacza

  22 września 2012 roku  w ramach koła plastycznego odbyła się wycieczka do Domu Tkacza oraz plener rysunkowy.

  Uczestnicy najpierw zwiedzili z przewodnikiem zabytkowy Domu Tkacza , który stanowi oddział Muzeum w Bielsku-Białej. Mieli okazję zobaczyć rekonstrukcję wyglądu XVIII-wiecznego domu i warsztatu sukienniczego.
  Zainspirowani dawnym klimatem przystąpili do rysowania. Humory dopisywały.

  Opiekę nad uczniami sprawowała mgr Alina Chałupniak Bednarska.

 • policjant1.jpg

  Początek roku z policjantem

  4 września odbyło się spotkanie oddziału przedszkolnego i klasy I z  policjantem pod tytułem „Bezpieczna droga do szkoły”.
  Funkcjonariusz opowiadał dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz o jakich przepisach drogowych trzeba wtedy pamiętać. 

  Dzieci na pewno zapamiętają dobre rady gościa, które mówiły o:
  • prawidłowym przejściu przez jezdnię,
  • niebezpieczeństwach grożących na drodze,
  • wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe,
  • konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabawy, z dala od jezdni,
  • dzieci dowiedziały się też, jak zachować się w stosunku do obcych osób.

  Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana policjanta, a potem zadawały pytania dotyczące jego pracy. Chętnie prezentowali swoje plecaki ze znaczkami odblaskowymi.

  Na zakończenie spotkania uczniowie mieli okazję zwiedzić radiowóz policyjny. Wszystkim dzieciom bardzo podobała ta niespodzianka.


  mgr Marta Czauderna, mgr Ilona Beck
 • podbeskidzie.jpg

  Podbeskidzie znane i nieznane - finał

  W środę 30 stycznia odbył się w szkole wielki finał konkursu „Podbeskidzie znane i nieznane”. Zorganizowały go szkolne koła turystyczne i teatralne. Po dwóch etapach do końca dotarło czworo uczestników.

  Zajęli oni miejsca na pięknie udekorowanej scenie i w obecności wszystkich klas starszych rozpoczęli ciężki bój.
  Zadania nie należały do łatwych. Trzeba było między innymi uporządkować według wysokości beskidzkie szczyty, rozpoznać liście rosnących w Beskidach drzew, wykazać się znajomością legendy o zbójniku Klimczoku. Przydała się też wiedza o znanych kreskówkach, które powstały w naszym Studiu Filmów Rysunkowych (ich fragmenty wyświetlono na dużym ekranie).

  Zmaganiom towarzyszyły występy koła teatralnego. Aula aż huczała od znanych góralskich i turystycznych piosenek. ”Szumiał więc jawor i osika” i wędrowano w piosenkach po górskich szlakach.

 • Sportowe sukcesy naszych uczniów

  Chłopcy z klas IV-VI, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Miasta Tenisa Stołowego zajęli drużynowo IV miejsce. Byli to: Bartek Gronkiewicz, Tymek Trębacz oraz Mikołaj Misiarz.

  Uczeń klasy VI a Bartłomiej Gronkiewicz osiągnął również sukces osobisty zajmując IV miejsce w rywalizacji indywidualnej.

  Również dziewczęta naszej szkoły mogą świętować debiutancki sukces w Mistrzostwach Miasta Siatkówki. Młode siatkarki przeszły pomyślnie pierwszy etap rywalizacji. A oto nasze zawodniczki:

  Kasia Nytra, Oliwia Śliwka, Julia Ratomska, Wiktoria Piwowarczyk, Dorota Bożek, Sandra Matlak, Kinga Łajczak, Klaudia Zięcina, Marta Herma, Julia Fitrzyk.

  Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej rywalizacji.

  opiekunowie - mgr Jan Bal, mgr Mirosław Drużbacki
 • bieg[1].jpg

  Sportowy sukces

  Uczeń klasy VI Adrian Skrzypczak zajął I miejsce w II Górskiej Majówce pod patronatem Prezydenta Bielska-Białej w Biegu Górskim na 400 m, w kategorii wiekowej 12-15 lat.


  Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw.

 • sukcesuczennicy.jpg

  Sukces plastyczny naszej uczennicy

  Dnia 6 grudnia uczennica klasy IV a Weronika Dettlaff odniosła wspaniały sukces.
  Zajęła drugie miejsce w konkursie organizowanym przez biuro podróży Travel Plante w centrum handlowym "Sfera". Tematem konkursu była praca plastyczna pod tytułem: "Moje wymarzone wakacje". Weronika na podróż marzeń wybrała Australię i tym projektem zdobyła wspaniałą nagrodę - aparat fotograficzny.

  Udział w konkursie wzięły również Dominika Jurzak, Julia Martinek, Aleksandra Dutka oraz Roksana Łopuszyńska.
  Wszystkie dziewczynki zostały nagrodzone dyplomem oraz książkami i słodkościami.

 • Sukcesy sportowe naszych uczniów

  17 września nasi uczniowie wzięli udział w Indywidualnych Mistrzostwach Bielska-Białej w biegach przełajowych.

  Naszą szkołę reprezentowało 10 dziewczynek i 11 chłopców z klas IV-VI.

  W grupie dziewcząt III miejsce zajęła uczennica klasy VI b - Wiktoria Piwowarczyk.
  Wśród chłopców II miejsce zdobył uczeń klasy VI a - Bartłomiej Gronkiewicz, a XI - Tymoteusz Rogula z klasy V.

  Następne zawody 5.10.2012 - Drużynowe Mistrzostwa Bielska Białej w biegach przełajowych, w których wystartuje najlepsza szóstka dziewcząt i chłopców naszej szkoły.

  Życzymy dalszych sukcesów! 

  mgr Jan Bal 
  mgr Mirosław Drużbacki
 • mikolajki.png

  Szkolne mikołajki

  W czwartek 6 grudnia - zgodnie z coroczną tradycją - naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj. 

  Sympatyczny Święty, któremu towarzyszyły dwa urocze Anioły, spotkał się z każdą klasą.
  Grzeczni uczniowie obdarowani zostali słodkimi upominkami.

  Były radosne rozmowy i piosenki dla Mikołaja.

 • disco.jpg

  Walentynki 2013

  W czwartek 7 lutego klasy IV-VI naszej szkoły hucznie obchodziły Walentynki. 

  Nasi didżeje Miłosz i Krystian z klasy VIb zadbali, by na dyskotece nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy, więc wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty, a humory dopisywały. 

  Dziewczyny wyglądały wspaniale, więc chłopcy ani myśleli podpierać ściany!

 • 1a.jpg

  Wspomnienia z "Grunwaldu"

  18 maja 2013r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, który w tym roku szkolnym zorganizowany został pod hasłem „Rodzinnie na Grunwald” i dotyczył czasów średniowiecza.


  Głównymi koordynatorami tego dnia byli Jolanta Zuziak oraz Andrzej Kowalczyk.

  Wszystko, co odbywało się w szkole, dotyczyło wieków średnich. Były więc: średniowieczne dekoracje w salach i na korytarzach - zamki, herby, rycerze.

 • rajd.jpg

  Wspomnienia z jesiennego rajdu

  W środę 26 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami ruszyli w góry na coroczny Szkolny Rajd. Jesienna pogoda i humory dopisywały od samego rana.

  Klasy młodsze wybrały się autobusem do Cygańskiego Lasu. Podczas przyjemnego spaceru po wypatrywały jesiennych skarbów: grzybów, kasztanów i żołędzi.

  Uczniowie klas starszych rozpoczęli wędrówkę różnymi szlakami na Magurkę.Po drodze obserwowali rozpoczynającą się właśnie w górskim lesie Złotą Polską Jesień, oddychali świeżym powietrzem i podziwiali przepiękną panoramę Bielska-Białej.

 • integracja.jpg

  Wspomnienia ze spotkania integracyjnego

  31 sierpnia odbyły się spotkania integracyjne dla dzieci oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej. Spotkania takie wpisały się już w tradycję naszej szkoły, która w trosce o dobrą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa od pierwszych dni szczególną troską otacza tych, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.

 • zajeciaplastyczne.jpg

  Zajęcia plastyczne w Książnicy Beskidzkiej

  W grudniu uczennice z klas czwartych i szóstej uczestniczyły w świątecznych warsztatach w Książnicy Beskidzkiej.  Zajęcia zostały zorganizowane w ramach koła plastycznego.

  Dziewczynki  pod okiem instruktorki wykonywały aniołki z masy solnej. Po ciężkiej pracy obejrzały  również wystawę aniołów wykonanych różnymi technikami plastycznymi.

  opiekun mgr Alina Chałupniak-Bednarska
 • zielonydzien.jpg

  Zielony dzień

  Dnia 22 marca nasza szkoła jak zwykle na zielono przywitała wiosnę.

  Uczniowie i pracownicy szkoły prześcigali się w pomysłach na najciekawszy zielony strój. Wszyscy mieli nadzieję, że kwiaty, liście i uśmiechy przegonią wreszcie mrozy i śnieg.

  Dzieci z klas I-III i oddziału przedszkolnego wiosennymi wierszami, piosenkami i zielonymi strojami próbowały „przywołać” wiosnę. 

  W szkolnej auli odbyła się prezentacja „Leśnych opowieści”, które uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami przygotowali wcześniej wspólnymi siłami. Królował w nich absurdalny humor i wiosenna symbolika. 

  Najciekawszą opowieść zaprezentowała klasa 6b z wychowawczynią panią Sylwią Jabłońską. Uczniowie za swój wysiłek otrzymali upominki od Samorządu Szkolnego.
  Słodko nagrodzeni zostali też w każdej klasie uczniowie z najciekawszym i najbardziej pomysłowym strojem w kolorze wiosny. 

  W trakcie apelu dla klas młodszych rozstrzygnięto konkursy: na wiosenne nakrycie głowy oraz hodowlę owsa. W pierwszym zwyciężyły Milena Kulba, Jowita Laszczak oraz Martyna Waleczek. Piękne hodowle owsa zaprezentowały klasy: I, IIa, III. 

  Oby nasze starania okazały się skuteczne i przywołały upragnioną piękną pogodę.

  mgr Marzena Jackowska, mgr Małgorzata Rutkowska-Telepnev
 • Zdjecie2723.jpg

  Zimowisko 2012 - wspomnienia

  W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole zostało zorganizowane zimowisko.
  Każdego dnia na uczniów czekały inne atrakcje. 

  Były zabawy na świeżym powietrzu i zjeżdżanie z górki. Oglądaliśmy także wystawę w galerii BWA , tam również wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych pt.: "Formy przestrzenne.

  Wykonywaliśmy prace z tektury falistej i kolorowych kartonów. 

  Kolejną atrakcją była wizyta na basenie, gdzie oprócz pływania urządziliśmy zabawy wodne.

  Dla miłośników sportów drużynowych odbyły się zajęcia na sali gimnastycznej i w sali zabaw, gdzie pokonywaliśmy tory przeszkód.


  Uwieńczeniem zimowiska były zajęcia plastyczne, w trakcie których wykonaliśmy plakaty Zimowisko 2012. 

  Pogoda i humory dopisywały. Był to niezwykle interesujący i zabawny tydzień.

 • Zimowisko 2013 - wspomnienia

  W dniach 11.02.2013 – 15.02.2013 szkoła organizuje dla klas I – VI zimowisko.

  Zajęcia odbywać się będą w godzinach  9.00-13.00. Odpłatność 30 zł. 

  Zapisu oraz wpłaty można dokonywać u pedagoga Ewy Kozieł do dnia 31.01.2013.
  Po tym terminie listy zostaną zamknięte (liczba miejsc ograniczona)

  W programie wyjścia:

  • do Biblioteki Pedagogicznej
  • na basen
  • do sali zabaw Kraina Kropka
  • na "Mroźne warsztaty" do Uniwersytetu Dziecięcego UNIKIDS
  • na wystawę oraz zajęcia plastyczne do BWA
  • na "Ferie z Tuwimem" do Książnicy Beskidzkiej oraz 
  • zajęcia z ROBOTYKI

  Tutaj można zapoznać się ze szczegółowym harmonogramem.

 • 3[1].jpg

  Znowu sukces

  W dniu 30 kwietnia uczniowie naszej szkoły pisali szkolne eliminacje do konkursu pt.: „Mały Ratownik”.

  Najwięcej punktów zdobyły: Julia Białogórska uczennica klasy III i Dorotka Bożek uczennica klasy VI. 

   

  Reprezentując naszą szkołę dziewczynki wykonały prace i otrzymały wskazówki do dalszej pracy. Zmierzyły się z uczestnikami konkursu na etapie rejonowym w dniu 10 maja 2013r.
  Julia zdobyła maksymalną liczbę punktów i przeszła do eliminacji okręgowych. Będzie nas reprezentować w Katowicach. Gratulujemy. Dorotce zabrakło tylko 3 punktów do finalistki. 

  Gratulujemy Julii tak bardzo dobrego sukcesu. Dziękujemy jej i wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia maksymalnej ilości punktów. Rodzicom życzymy pociechy z córki.

  Nauczyciele przygotowujący: Marta Czauderna Sylwia Jabłońska-opiekun koła szkolnego PCK-a.

 • julia[1].jpg

  Zwycięstwo Julii

  Uczennica klasy trzeciej Julia Białogórska zajęła I miejsce w eliminacjach okręgowych PCK-a w województwie śląskim pt.” Promocja zdrowego stylu życia - Mały Ratownik.
  Konkurs odbył się w Katowicach 6 czerwca 2013 roku.

   

  opiekun mgr Sylwia Jabłońska
 • slubowaniepierwszakow.JPG

  Ślubowanie pierwszaków

  W poniedziałek 15 października w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej.

  Pierwszoklasiści w obecności pani dyrektor Lucyny Grabowskiej, rodziców i starszych kolegów zaprezentowali swoje umiejętności. Uczniowie musieli przejść przez cztery krainy: śpiewu, pracowitości, mądrości i miłości, żeby mogli zostać przyjęci do braci szkolnej.

  Wszyscy zaproszeni goście mogli posłuchać jak dzieci śpiewają, zobaczyć jak potrafią wspólnie pracować oraz posłuchać o tym, czego dzieci zdążyły się już nauczyć.

  Pierwszoklasiści wspaniale poradzili sobie z zadaniami, w związku z tym mogli przystąpić do uroczystego ślubowania. Obiecali być dobrymi uczniami i kolegami.

  Po uroczystej przysiędze zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów szkoły. Każdy pierwszoklasista otrzymał legitymację szkolną, tarczę oraz pamiątkowy prezent od starszych kolegów. 
  W klasie na nowych uczniów czekała słodka niespodzianka- rożki obfitości przygotowana przez rodziców.

  Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym 
  szkolnym świadectwie.

  wychowawca klasy I - mgr Marta Czauderna
 • andrzejki.jpg

  Świetlicowe andrzejki

  We wtorek, 27 listopada 2012r. odbyły się w świetlicy szkolnej Andrzejki. Zabawa zorganizowana była dla dzieci uczęszczających do świetlicy.

  W pierwszej części została przypomniana historia obchodzenia Andrzejek i Katarzynek w naszym kraju.
  W drugiej części dzieci bawiły się przy różnorodnych wróżbach i muzyce.

  W ramach zabawy odbył się również konkurs plastyczny: „Magiczny kot”, w którym dzieci chętnie wzięły udział.

 • 3maj.jpg

  Święto Konstytucji 3 Maja

  W dniu 30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji przypadającego za kilka dni święta Konstytucji 3 Maja.

  Na początku przedstawicielka grona uczniowskiego wręczyła patriotyczny kotylion pani dyrektor, Lucynie Grabowskiej. Jest to już kilkuletnia tradycja naszej szkoły uczczenia ważnych świąt państwowych. 

  Ta żywa lekcja historii składała się się z pieśni i wierszy patriotycznych oraz przypomnienia dziejów uchwalenia Konstytucji. Po części artystycznej pani dyrektor złożyła życzenia uczniom i nauczycielom.

  Akademia została przygotowana przez pana Andrzeja Kowalczyka oraz uczniów klas 4a i 6a.

 • swietoniepodlegosci2012.jpg

  Święto Niepodległości

  12 listopada odbył się uroczysty Apel z okazji Święta Niepodległości.

  Tę krótką, ale bardzo ważną lekcję historii przygotowała grupa uczniów z klas 3-6 pod opieką nauczyciela historii- Pana Andrzeja Kowalczyka oraz polonistki - Pani Magdaleny Dereń.

  Uczniowie recytowali piękne teksty poświęcone Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu i jego dzielnym żołnierzom oraz odśpiewali najważniejsze pieśni patriotyczne w tym "Mazurek Dąbrowskiego", "Legiony" i "Piechotę".

  Wystąpienie dzieci dopełniała prezentacja multimedialna, pokazująca najistotniejsze wydarzenia i postaci z okresu walki o niepodległość Polski.
  Uczniowie przypomnieli sobie co oznacza szacunek do Ojczyzny i jak go należy okazywać.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com

 

https://www.facebook.com/dziesiatka/

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 10

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

ul. Komorowicka 13

43-300 Bielsko-Biała

 

Tel.: 33 819 18 89

E-mail: sp10@rejbb.pl

Organ prowadzący:

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

tel. 601 148 490

Facebook