Archiwum 2013/2014

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2013/2014

 • dzienedukacjinarodowej.jpg

  Dzień Edukacji Narodowej na wesoło

  „Witajcie w szkole marzeń…” – tak rozpoczęło się w piątek 11 października przedstawienie kabaretowe przygotowane z okazji Święta Edukacji Narodowej przez klasę 4 pod opieką pani mgr Agnieszki Brach.Oprawę muzyczną zapewnił pan mgr Michał Kossakowski z uczniami z klasy 4.

  Wszyscy, zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz pracownicy szkoły, bawili się doskonale, było mnóstwo śmiechu i oklasków. Mali aktorzy włożyli dużo serca, talentu i zaangażowania w przygotowanie spektaklu.

  Po przedstawieniu pani dyrektor Marta Czauderna złożyła życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły, a członkowie Samorządu Uczniowskiego i Rady Dziecięcej wręczyli ozdobne kartki z życzeniami przygotowane we współpracy z kołem origami.

   

  mgr Agnieszka Brach  

 • dzieci[1].jpg

  Dzień Otwarty Szkoły Podstawowej nr 10

  Szkoła Podstawowa nr 10 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja gorąco zaprasza  w dniu 8 marca 2014 roku w godz. od 10.00 do 13.00  rodziców wraz ze swoimi dziećmi na„Dzień szalonych atrakcji w Dziesiątce”

   

  W programie:
  - Spotkanie z bajkowymi postaciami
  - Cudowne przedstawienie „Calineczka”
  - Wesołe zabawy z językiem angielskim
  - Zabawy logiczne
  - Budowanie kartonowego miasteczka
  - Malowanie twarzy
  - Sportowe zmagania na torze przeszkód
  - Origami
  - Bajkowe rebusy
  - Zabawy z komputerem
  - Kącik przyrodniczy
  - Konsultacje logopedyczne
   
  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły i zapoznania się z ofertą dydaktyczno-wychowawczą!
  Informujemy jednocześnie, że nauka w naszej szkole jest bezpłatna.

   

  Dyrekcja i grono pedagogiczne
 • 3.02.2012_054.JPG

  Ferie, ferie i po feriach...

  W dniach od 20.01.2014-24.01.2014 r. w naszej szkole zorganizowane zostało zimowisko dla wszystkich chętnych uczniów. Każdy dzień zimowiska obfitował w różnego rodzaju atrakcje.

   


  W poniedziałek wszyscy razem udali się do kina Helios na film animowany pt.:”Skubani”.Po seansie udaliśmy się na wycieczkę po mieście, oglądając po drodze dworce PKP i PKS, Teatr Lalek Banialuka, Zamek Sułkowskich.

  We wtorek byliśmy na warsztatach w bibliotece pedagogicznej, dzieci tworzyły prace wielkoformatowe w technice kolażu na temat "Podwodny świat". Podczas zajęć powstały kolorowe i ciekawe prace, które ozdobiły szkolne korytarze naszej szkoły. W drugiej części dnia wszystkie dzieci bawiły się w "Zabawowie"."

 • goragrosza.jpg

  Góra Grosza

  W grudniu, w naszej szkole przeprowadziliśmy zbiórkę monet groszowych w ramach akcji „Góra Grosza”. Organizatorem XIV już edycji akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka oraz na programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych.

  Nasi Uczniowie we współpracy z nauczycielem – opiekunem Rady Dziecięcej utworzyli komisję Góry Grosza, która czuwała nad sprawnym przebiegiem zamierzonych działań. Na początku akcji przybliżyliśmy jej zadania wszystkim uczniom i rodzicom poprzez oplakatowanie całej szkoły.

 • jesiennyrajd.jpg

  Jesienny rajd

  W czwartek 3 października uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami i nauczycielami ruszyli w góry na coroczny Szkolny Rajd. Jesienna pogoda i humory dopisywały od samego rana.

  Klasy młodsze wybrały się autobusem do Cygańskiego Lasu, natomiast klasy starsze rozpoczęły wędrówkę różnymi szlakami na Magurkę. Po drodze obserwowaliśmy rozpoczynającą się właśnie w górskim lesie Złotą Polską Jesień, oddychaliśmy świeżym powietrzem i podziwialiśmy przepiękną panoramę Bielska-Białej. 
  Klasy młodsze podczas przyjemnego spaceru po Cygańskim Lesie wypatrywały jesiennych skarbów: grzybów, kasztanów i żołędzi.

  Klasy starsze spotkały się na Magurce, gdzie po chwili odpoczynku uczniowie szaleli w mini parku linowym stworzonym przez naszych wuefistów w cieniu drzew.
  Można też było się rozgrzać i posilić w ten chłodny, choć słoneczny dzień przy wesoło trzaskającym ognisku.
  Potem jeszcze najprzyjemniejsza chyba część wycieczki - zejście z góry.

  Do miasta wróciliśmy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni energii do zdobywania innych szczytów, tym razem tych naukowych. 
  Do zobaczenia za rok!

   
  mgr Małgorzata Rutkowska-Telepnev
 • policja.jpg

  Jesteśmy bezpieczni – spotkanie z policjantami

  Tradycyjnie, jak co roku , naszą szkołę odwiedzili policjanci, którzy spotkali się z uczniami pierwszej klasy.

   

   

  Goście rozmawiali z najmłodszymi uczniami na temat bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły, bezpieczeństwa w domu i na placu zabaw.

  „Atrakcją” dla pierwszaków była możliwość dotknięcia kajdanek, lizaka policyjnego oraz pałki.
  Mamy nadzieję, że zasady dotyczące bezpiecznych zachowań, będą przez uczniów przestrzegane. 

  mgr Marzena Jackowska
 • 55.jpg

  Lekcja otwarta - powtarzamy wiadomości z przyrody

  14 lutego 2014 r odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta z przyrody na temat pogody. Zaproszeni rodzice, opiekunowie, dziadkowie, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele oglądali zaangażowanie uczniów w czasie lekcji utrwalającej zagadnienia o pogodzie.

  Uczniowie zaproponowali przeróżne skojarzenia ze słowem pogoda. Określili trafnie czym jest pogoda, podali propozycje, gdzie można znaleźć informacje o niej. Określili  jak ważną rolę odgrywają warunki pogodowe na czynności życiowe. Oglądali przykładowe zdjęcia różnych warunków pogodowych.

 • rosyjski.jpg

  Lekcje rosyjskiego

  28 października zajęcia koła języka rosyjskiego działającego w naszej szkole poprowadził native speaker pan mgr Andrzej Telepnev, lektor języka rosyjskiego na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej.
  Uczestniczki zajęć miały okazję posłuchać języka ojczystego pana Andrzeja i nieco udoskonalić zdobyte wcześniej umiejętności.
  Było to dla nich bardzo inspirujące doświadczenie. Podsumowując zajęcia dziewczynki wykonały projekty związane z tematyką lekcji.
  Mamy nadzieję, że miły gość wkrótce odwiedzi nas znowu. Zapraszamy serdecznie!

   
  mgr Małgorzata Rutkowska-Telepnev
 • miastobielsko.jpg

  Miasto Bielsko-Biała widziane oczami dziecka

  W szkolnym etapie konkursu plastycznego „Miasto Bielsko-Biała widziane oczami dziecka”, który odbył się na przełomie lutego i marca, laureatami zostały uczennice z kl. 3b należące do koła plastycznego działającego w naszej szkole.

   

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie.

   

   mgr Alina Chałupniak-Bednarska, mgr Jadwiga Gabor

 • 11.jpg

  Muzyka świata - instrumenty perkusyjne

  W dniu 28.11.2014 po raz kolejny w naszej szkole zawitali dwaj znawcy muzyki z zespołu „Avocado”.
  Tym razem mieliśmy okazję poznać bliżej dźwięki pochodzące z krajów afrykańskiej dżungli. W trakcie występu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w żywej lekcji muzyki podczas której zapoznali się z różnymi rodzajami instrumentów w tym bębnów oraz grzechotek.

  Największą radość sprawiła uczniom możliwość wzięcia udziału we wspólnym graniu na scenie.  Dzieci z klas starszych i młodszych wspólnie na scenie zagrały utwór skomponowany do ekranizacji powieści „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza.

  Serdecznie dziękujemy artystom za niezapomniane przeżycia i zapraszamy ponownie za rok!

   

  Organizator nauczyciel języka angielskiego – mgr Marlena Mizia

 • nowyrejs.jpg

  Nowy rejs czas zacząć

  ,,Już skończone wakacje i przygoda wesoła, łąka wrzosem zakwitła, dzwonkiem wzywa nas szkoła”…

  Wesoło i pogodnie, choć nieco z żalem za minionymi wakacjami przywitaliśmy w ,,Dziesiątce” nowy rok szkolny. 
  W programie artystycznym uczniowie z klas: V a i III a porównali naszą szkołę do statku oraz zaprosili dzieci, nauczycieli i rodziców na szkolny rejs po Oceanie Wiedzy w roku szkolnym 2013/14.

  Szczególnie miło przywitano przedszkolaków i pierwszoklasistów.
  Czapkę kapitana statku z rąk uczniów otrzymała dyrektor szkoły pani Marta Czauderna.

  Wyruszamy! Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego 2013/2014.

 • niepodleglosc.jpg

  Odzyskanie Niepodległości - uroczysty apel

  Dnia 12.11.2013 w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
  Uroczystość przygotowało koło teatralne pod opieką polonistki Magdaleny Dereń oraz przy wspaniałym, gitarowym akompaniamencie pana Michała Kossakowskiego- nauczyciela muzyki.

  Do koła teatralnego należą uczniowie od klas 4-6. Dzieci recytowały piękne, patriotyczne wiersze.  Odśpiewano także pieśni patriotyczne, które nawiązują do tego burzliwego ale również chwalebnego wydarzenia w historii Polski czyli „Rotę” oraz „Legiony”.

  Na zakończenie apelu wszystkie dzieci dostojnie i z ogromnym zaangażowaniem zaśpiewały hymn Polski.

  Zadaniem uczniów było przygotowanie kotylionów i wywiązały się z niego wzorowo.
  Apel ten był okazją do uczczenia wydarzeń z 11 listopada 1918r oraz doskonałą powtórką z lekcji historii naszego narodu. 

  mgr Magdalena Dereń
 • szanujeprzyrode.jpg

  Przyrodę szanuję, więc segreguję!

  W dwóch pierwszych tygodniach nauki nowego roku szkolnego 2013/2014 odbyły się w naszej placówce „mini warsztaty”, prowadzone przez szkolne koło ekologiczno-przyrodnicze, dotyczące segregacji odpadów.

  Na spotkaniach  zaprezentowano uczniom sposób segregacji na suche i mokre i zminimalizowania ilości tych pierwszych produktów. 

  Celem zajęć było uświadomienie, że segregacja odpadów jest opłacalna, gdyż wynikają z niej korzyści dla środowiska przyrodniczego i człowieka.

  Dzieci z klas starszych wykonały pomysłowe prace o tematyce ekologicznej, a uczniowie klasy VI w ramach edukacji ekologicznej napisali „listy dla Ziemi” podając propozycje jej ochrony i obiecując dbałość o środowisko przyrodnicze. 

  nauczyciel przyrody - mgr Sylwia Jabłońska

 • salatkowydzien.jpg

  Sałatkowy dzień

  Uczniowie szkolnego koła przyrodniczo-ekologicznego  w ramach promocji zdrowego stylu życia przygotowali owocowe i warzywne sałatki. Sezon zimowy iście sprzyja licznym przepisom kulinarnym zawierającym niezbędne witaminy.

   

  Kompozycje sałatkowe nasi zdolni „kuchmistrze” przygotowali starannie. Zadbali także o estetykę wystroju stołu.  Było smacznie, zdrowo i wesoło.

  Efektem końcowym była konsumpcja pysznych sałatek w gronie zaproszonych gości: pani Dyrektor, zastępcy Dyrektora, wychowawców, pani sekretarz szkoły, nauczycieli uczących oraz samych uczniów.
  Polecamy tego typu aktywne zajęcia promujące zdrowe żywienie ograniczające nadmiar cukrów stosowanych we współczesnym świecie.

  mgr Sylwia Jabłońska - nauczyciel przyrody
 • marysia1.jpg

  Sukces Marysi Jeziorskiej w konkursie wiedzy biblijnej

  Miło nam poinformować, że uczennica klasy VI - Maria Jeziorska została laureatką XVII Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „JONASZ” 2013/2014

   
  Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w grupie gimnazjalnej!
 • szachy[1].jpg

  Sukcesy sportowe naszych uczniów

  Ostatni miesiąc starego roku był obfity w sportowe sukcesy uzyskane podczas IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ.

  Członkowie szkolnego koła szachowego debiutowali w IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ - szachy dziewcząt. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce, natomiast w klasyfikacji indywidualnej uczennica klasy VB - Inez Drabek zajęła II miejsce. Cieszymy się z sukcesów dziewcząt i czekamy na dalsze. Gratulujemy również opiekunowi koła szachowego panu Andrzejowi Kowalczykowi.

 • 8.jpg

  Szkolny konkurs z okazji Dnia Ziemi

  W ramach przyrody z okazji Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie szkolnym o tematyce ekologicznej –recykling.

   

  Zachęceni wykonaniem prac, uczniowie z zapałem przystąpili do małych form artystycznych.

  Prace uczniów można oglądać na półpiętrze naszej szkoły .

  mgr Sylwia Jabłońska

 • 4.jpg

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

  Dzień zakończenia roku szkolnego w tym roku obfitował w wiele wzruszeń. Pożegnalny program przygotowali uczniowie klasy szóstej z wychowawcą panią Marią Szczerbik oraz nauczycielem języka polskiego panią Magdaleną Dereń.
  Była również muzyczna niespodzianka stworzona przez koło gitarowe wraz z opiekunem panem Michałem Kossakowskim.

  Niezwykle uroczy i emocjonujący był moment prezentacji "utworu literackiego" napisanego specjalnie na tę okazję przez mamę naszej absolwetnki panią Dominikę Bożek. Jej konsultantką była oczywiście córka Natalia. Dzieło w sympatyczny sposób charakteryzuje naszą szkołę i jej pracowników.
  Wiersz można przeczytać tutaj
  Na zakończenie zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie oraz ich rodzice.
  Poniżej skromna foto relacja.

 • walentynki.jpg

  Walentynkowe wspomnienia

  1 lutego w naszej szkole dało się poczuć karnawałową atmosferę. Klasy starsze bawiły się na drugiej w tym roku szkolnym dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Tym razem oprawą muzyczną zajęli się Patryk Śmigała i Ruben Botwina z klasy 5a, którzy wzorowo wywiązali się z funkcji DJ-ów. 

   

  Ponieważ zbliżały się Walentynki w czasie dyskoteki nastąpił finał świetlicowej Poczty walentynkowej.

  Przez cały tydzień dzieci przynosiły i wrzucały
  do specjalnej skrzynki, zrobione przez siebie walentynki. Wykonywały je w świetlicy, na zajęciach plastycznych i w domu.  Wszyscy, którym ktoś chciał okazać  swoją sympatię zostali obdarowani kartkami.

  W czasie karnawału tradycją jest przebieranie się w zwariowane kostiumy, więc wybraliśmy najciekawsze nakrycia głowy i nagrodziliśmy ich włascicieli –Michała Szłapę z klasy 4 i Pawła Byrdy z 5a słodkimi upominkami.

  Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom zaangażowanym w organizację zabawy.


  mgr Małgorzata Rutkowska-Telepnev
  mgr Alina Chałupniak-Bednarska
 • 5[1].jpg

  Wielkanocna radość

  Tuż przed świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy IV wprowadzili nas w nastrój radości i refleksji.
  W krótkim programie słowno - muzycznym zaprezentowali trzy dni świąteczne - Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę.
  Przypomnieli wydarzenia, które mieliśmy przeżywać w czasie Świąt.


  Gwoździem programu był występ Julii Białogórskiej, która w pięknych pieśniach pokazała nam powagę i radość nadchodzących Świąt.

 • 9.jpg

  Wiosna w poezji

  W piątek 28 marca zawitała do naszej szkoły poezja, ponieważ w tym dniu odbywał się szkolny konkurs recytatorski. 
  Zapachniało też wiosną, gdyż tytuł konkursu brzmiał „Wiosny czar”.

   


  Pięknie przebrani uczniowie recytowali wiersze w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 – 3 i klasy 4 – 6.
  Konkurs prowadziła pani Agnieszka Brach. Uczestnicy konkursu oceniani byli przez jury składające się z pań: Jolanta Zuziak, Ewa Kozieł i Jadwiga Gabor.

 • dzienotwarty.jpg

  Wspomnienia z dnia otwartego

  W sobotę, 8 marca w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla sześcio-i siedmiolatków. Dzieci oraz ich rodzice, którzy tego dnia licznie odwiedzili szkołę, wzięli udział w przygotowanych dla nich atrakcjach.

  Był „park linowy” w sali gimnastycznej, zajęcia origami, zabawy z „robotami” i komputerem, wesołe zabawy z językiem angielskim, kącik przyrodniczy, bajkowe rebusy, zabawy twórcze i logiczne, budowanie kartonowego miasteczka, przedstawienie „Calineczka”.

  Mali goście i ich opiekunowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli we wszystkich zabawach.
  Mieli okazję poznać ofertę edukacyjno-wychowawczą naszej szkoły oraz poczuć wspaniałą atmosferę „Dziesiątki”.

 • lod2.jpg

  Zimowisko 2013 - wspomnienia

  W pierwszym tygodniu ferii zimowych uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zimowisku.
  Każdy z dni obfitował w wiele atrakcji. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach na świeżym powietrzu, basenie i krainie zabaw. 
  Przygotowaliśmy także zajęcia rozwijające zainteresowania literackie, plastyczne, przyrodnicze, matematyczno-komputerowe i kulinarne.

  Te wspaniałe chwile uwieczniliśmy na zdjęciach. Pozostaje nam tylko powiedzieć: "Do zobaczenia w następne ferie".

 • mikolaj.jpg

  Świąteczne wspomnienia

  Jak każdego roku 6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Spotkał się z każdą klasą, a towarzyszył mu anioł, który pomagał wręczać prezenty.
  W ostatni dzień przed świąteczną przerwą cała społeczność szkolna spotkała się wspólnie, aby kolędować i złożyć sobie życzenia. Grupa uczniów przygotowała krótki koncert świąteczny, w trakcie którego zaprezentowane zostały ciekawe informacje dotyczące tradycji śpiewania kolęd w Polsce.
  Widzowie usłyszeli najstarszą polską kolędę "Anioł pasterzom mówił", była też pastorałka "Gore gwiazda", Julia Białogórska z klasy IV akompaniowała na gitarze panu Michałowi Kossakowskiemu w utworze "Lulajże Jezuniu". W finale usłyszeliśmy najpopularniejszą kolędę świata "Cicha noc", którą wykonano w czterech językach: angielskim, niemieckim, rosyjskim i polskim.
  Występ uświetniły grupa przedszkolaków oraz koło taneczne prezentując świąteczną piosenkę i taniec.
  Na koniec złożyliśmy sobie życzenia.

  Opiekunowie: pani Jolanta Zuziak oraz pan Michał Kossakowski

 • Dodaj link do:
 • facebook.com

 

https://www.facebook.com/dziesiatka/

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 10

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

ul. Komorowicka 13

43-300 Bielsko-Biała

 

Tel.: 33 819 18 89

E-mail: sp10@rejbb.pl

Organ prowadzący:

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

tel. 601 148 490

Facebook