Archiwum 2016/2017

O szkole » Archiwalne posty i galerie » Archiwum » Archiwum 2016/2017

 • prezent1.jpg

  "Prezent pod choinkę" - dziękujemy

  W listopadzie, po raz kolejny odbyła się w naszej szkole  akcja „Prezent pod Choinkę” - pomoc dla dzieci z Ukrainy oraz Afryki. Uczniowie włożyli wiele pracy i starań, aby  prezenty były niespodzianką dla innych dzieci.

 • zyczenia1.jpg

  Boże Narodzenie 2016

  Wesołych Świąt!

  Specjalne życzenia od naszej świetlicy na filmie tutaj

   

 • babcie12.jpg

  Dzień Babci i Dziadka

  W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez klas 0-III.

  To dzień uśmiechów, wzruszeń i radości. Ta wspaniała uroczystość odbyła się w naszej szkole 24 lutego 2017r. Zaproszeni goście licznie przybyli na aulę, aby podziwiać występy swoich wnuczek i wnucząt.

 • den4.jpg

  Dzień Edukacji Narodowej

  13.10.2016 obchodziliśmy w naszej szkole święto Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas 4 i 5 pod kierunkiem pań Małgorzaty Rutkowskiej-Telepnev oraz Magdaleny Dereń.

 • dop18.jpg

  Dzień otwarty dla przedszkolaków

  W sobotę 25 marca naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami.
  Przyszli uczniowie mieli okazję wypróbować swoich sił na torze sprawnościowym, ulepili sobie zabawkę z masy solnej. Nie zabrakło również zabaw z nowoczesnymi technologiami: były zajęcia z tabletami, ćwiczenia z tablicą interaktywną oraz budowanie z klocków LEGO.

 • zima15[1].jpg

  Ferie, ferie... i po feriach

  W dniach od 16.01.2017-20.01.2017 r. w naszej szkole zorganizowane zostało zimowisko dla wszystkich chętnych uczniów.Każdy dzień zimowiska obfitował w różnego rodzaju atrakcje.

 • festyn1[1].jpg

  Festyn 2017

  27 maja obył się nasz kolejny festyn rodziny SP 10.

  Pogoda i humory dopisały. Na naszych gości czekało wiele atrakcji. Więcej zdjęć w naszej

  galerii

   

 • p11-11.jpg

  Goście z Przedszkola nr 11

  W marcu naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 11 w Bielsku-Białej. Na małych gości czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki miały okazję spróbować swych sił w prgramowaniu w aplikacji ScratchJr. Następnie testowały zbudowane z zestawów LEgoWeDo: symulator trzęsienia ziemi, wyścigówkę, pszczółkę latającą wokół kwiatka.

 • reforma.jpg

  Informacje o reformie edukacji

  Dyrektor Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach informuje, że na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej można znaleźć informacje dotyczące nowej reformy oświatowej.

 • dete1.jpg

  Lekcja muzyki - instrumenty dęte

  W listopadzie już po raz kolejny miała miejsce "Żywa Lekcja Muzyki" poczas której zostały dzieciom zaprezentowane instrumeny dęte drewniane takie jak saksofon czy trąbka.

 • miesiac_nauki.jpg

  Listopad miesiącem nauki

  Miesiąc listopad został ogłoszony w naszej szkole miesiącem nauki. Każdy uczeń podczas zajęć będzie nagradzany w kilku kategorich: aktywna praca, prezentowane wiadomości, zadania domowe, zadania dodatkowe.

 • mikolajki10.jpg

  Mikołajki 2016

  Mikołajki  jak zawsze były dniem wypełnionym dziecięcym uśmiechem. Rada Rodziców dofinansowała każdej klasie wybraną formę spędzenia tego szczególnego dnia.

 • 2sn26.JPG

  Mistrzowie zdrowego śniadania

  Zachęta do udziału w konkursie na zdrowe drugie śniadania spotkała się z niezwykłym odzewem.

 • szachy[3].jpg

  Nasi uczniowie zawodnikami Polskiego Związku Szachowego

  Wielki sukces naszych uczniów Nathana i Noaha Mojeścików. Wzięli udział w zawodach szachowych i zdobyli V kategorię. Dzięki temu zostali wpisani na listę zawodników Polskiego Związku Szachowego.

   

 • niepodleglosc6[1].jpg

  Obchody Święta Niepodległości

  We wtorek  8.11.2016r. w auli naszej szkoły odbyło się specjalne spotkanie związane z obchodami Święta Niepodległości przypadającego  jedenastego  listopada. Święto Niepodległości postanowiliśmy uczcić konkursem  „1 z 10” nawiązującym do słynnego telewizyjnego teleturnieju z tą tylko różnicą ,że tematyką naszego szkolnego konkursu była  tylko historia.

 • sniadanie.jpg

  Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania

  Już 12 września zorganizowana zostanie kolejna edycja kampani JEM DRUGIE ŚNIADANIE.

  Nasza szkoła włącza się w akcję ogłaszając konkurs na najzdrowsze śniadanie w tym dniu.

 • czytelnik6.jpg

  Pasowanie na czytelnika

  W dniu 12 maja 2017 roku odbyło się w naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej. W uroczystości wzięli udział uczniowie klas: 0, 1 oraz 2a i 2b wraz z wychowawczyniami.

 • piknik1.jpg

  Piknik z Radą Osiedla

  10 września uczniowie naszej szkoły bawili się na festynie zorganizowanym przez Radę Osiedla Biała Wschód.

 • miesiac_nauki[1].jpg

  Podsumowanie miesiąca nauki

  Listopad w naszej szkole został ogłoszony „miesiącem nauki”. Uczniowie mieli za zadanie w ciągu miesiąca dołożyć wszelkich starań w celu podniesienia swoich osiągnięc w nauce. W tym celu realizowali zadania i projekty dodatkowe, zwiększali swoją aktywnośc na zajęciach, sięgali do  róznych żródeł wiedzy, aby ja poszerzać i rozwijać.

 • dog.jpg

  Pomóż zwierzakom

  Przez cały październik w szkole będzie zbierana żywność, koce, smycze i inne akcesoria potrzebne dla zwierzaków mieszkających w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Bielsku–Białej.

 • wiosna10[1].jpg

  Powitanie wiosny

  21 marca uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego spotkali się w szkolnej auli, aby powitać wiosnę.
  Każda klasa zaprezentowała zielone, wiosenne stroje oraz wesołe piosenki o tematyce wiosennej.

   

 • prezent.jpg

  Prezent pod choinkę

  Nasza szkoła po raz kolejny zgłosiła się do akcji charytatywnej Prezent pod choinkę

   

 • przyjazn.jpg

  Przyjaźń jest drzewem, pod którym możemy się schronić

  Klasy 0-III dnia 8 marca świętowały Dzień Przyjaźni. Tydzień wcześniej każda klasa przygotowała materiał, z którego powstała ciekawa gazetka na korytarzu, promująca koleżeństwo i przyjaźń. We środę 8 marca każda dziewczynka otrzymała symboliczny kwiatuszek w formie lizaka wraz z życzeniami od chłopców z okazji Dnia Kobiet.

 • chrzest.jpg

  Spektakl "Chrzest Polski"

  Do naszej szkoły zawitała  grupa aktorów amatorów „Panaceum” Akademii Seniora wraz ze spektaklem pt. „Chrzest Polski”. Scenariusz do spektaklu został opracowany na podstawie powieści pt. „Dzikowy skarb” Bunscha i „Starej Baśni” J. Kraszewskiego.

 • mys.jpg

  Spotkania z ciekawymi ludźmi - Sławomir Łyczko

  W naszym zabieganym świecie są jeszcze osoby, które poświęcają swój czas, własne nakłady finansowe aby nieść pomoc tym małym, bezbronnym istotom jakimi są dzikie zwierzęta.

 • survival.jpg

  Spotkania z ciekawymi ludźmi - Wojciech Stępień

  W dniu 08.09.2016 w auli naszej szkoły miała miejsce inauguracja cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi. Pierwszym gościem był pan Wojciech Stępień opiekun i instruktor survivalu.

 • nativ5.jpg

  Spotkanie z Native Speakerami

  W dniu 24. 10.2016 w naszej szkole odbyły się ciekawe lekcje z języka angielskiego poprowadzone przez 2 Panie native speakerki ze szkoły językowej Speak Up.  

 • rajd1[1].jpg

  Szkolny rajd

  30 września odbył się szkolny rajd integracyjny połączony z obchodami światowego dnia tabliczki mnożenia. Tak jak w ubiegłym roku wybraliśmy się na Dębowiec.

 • love.jpg

  Walentynki 2017

   

  14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy „Dzień przyjaźni”. Przez cały tydzień uczniowie mogli pozostawić kartkę walentynkową na szkolnej świetlicy, która w tym czasie pełniła funkcję poczty walentynkowej.

   

 • wielkanoc1[1].jpg

  Wielkanoc 2017

  W środę przed Świętami spotkaliśmy się na auli szkolnej, by wspólnie uczestniczyć w apelu z okazji Świąt Wielkanocy. Musieliśmy zaangażować zmysły wzroku, słuchu oraz nasz głos.
  Dowiedzieliśmy się co takiego wydarzyło się w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i noc paschalną.

 • psy.jpg

  Wizyta w schronisku dla zwierząt

  W dniu 07.11.2016r  uczniowie naszej szkoły z klas starszych z koła przyrodniczego wybrali się do  Schroniska dla zwierząt  w Bielsku-Białej "Reksio". Wycieczka poprzedzona byłą zbiórką  produktów potrzebnych zwierzętom: sucha karma, smycze, miski, koce, zabawki dla kotów i psów.

 • nauka.jpg

  Zabawy z nauką

  W poniedziałek, 10 kwietnia klasa pierwsza oraz dwie klasy drugie wybrały się na małą wycieczkę do Czechowic – Dziedzic. Celem wyprawy było zwiedzanie wystawy w Centrum nauki i zabawy „Eugeniusz”.


 • cartoon-1294764_1280.png

  Zimowisko

  W dniach 16.01.2017 - 20.01.2017 szkoła  organizuje dla klas I – VI  ZIMOWISKO. Zajęcia odbywać się będą w godzinach: 9.00-13.00.

  Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem na poszczególne dni: plan

 • slubowanie7[1].jpg

  Ślubowanie uczniów pierwszej klasy

  W czwartek, 13 października dzieci z pierwszej klasy zostały przyjęte w poczet uczniów naszej szkoły.
  Podczas uroczystej akademii mali pierwszacy przedstawili się przybyłym na aule gościom.

 • BN16.jpg

  Święta Bożego Narodzenia w naszej szkole

  Już od początku grudnia w naszej szkole zapanował świąteczny nastrój. Obdarzaliśmy się prezentami, wpólnie tworzyliśmy mikołajkowe czapki oraz choinki.

 • 3maj6.jpg

  Święta majowe

  Majowe święta kojarzą nam się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. Tak też było w tym roku w naszej szkole. 28 kwietnia uczniowie klas młodszych i 4 maja klas starszych ubrani na galowo, z przypiętymi kotylionami na piersi spotkali się na auli, aby zgłębić wiedzę dotyczącą historii majowych świąt oraz Konstytucji 3 Maja.

 • Dodaj link do:
 • facebook.com

 

https://www.facebook.com/dziesiatka/

Adres:

Szkoła Podstawowa nr 10

Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja

ul. Komorowicka 13

43-300 Bielsko-Biała

 

Tel.: 33 819 18 89

E-mail: sp10@rejbb.pl

Organ prowadzący:

Towarzystwo Szkolne im. M. Reja

A. Frycza Modrzewskiego 12

43-300 Bielsko-Biała

tel. 601 148 490

Facebook